Generálni partneri: Dynafit Piso Sport skialpinista.sk malinobrdo

Štatistiky

14.01.2015

2008 - 1.ročník : 36 pretekárov (Krásne počasie, výborné snehové podmienky)

Muži: 1. M. Madaj – J. Hlavčo (AKLVK Alpine PRO), 2. M. Pisarčík – J. Laštík
(HK James D. Kubín), 3. M. Gebura - P. Gebura (HK James D. Kubín)
Veteráni: 1. Ohradka (JAMES Vysoké Tatry) - Kalousek (SAK HS O. Hory),
2. Pramuk (Status MK Martin) - Kapusta (Jased JD), 3. Magdoško (HK Liptovský
Hrádok) - Trizna (SK Žiarska dolina)

2009 - 2.ročník : 46 pretekárov (Pád 100‐ročnej lavíny a pretrvávajúce lavínové nebezpečenstvo)

Pred niekoľkými dňami spadla 100-ročná lavína. Organizátori preto zvolili bezpečnú trasu, kde nehrozilo nebezpečenstvo.
Pretekári sa popasovali s ťažkým mokrým snehom a ako prví do cieľa dorazili opäť T. Kucík s L. Triznom, ktorí sa stali aj celkovými víťazmi. V tesnom závese skončili M. Madaj
a R. Kuczynski a na treťom mieste dvojica M. Pisarčík a P. Gebura. Pretekári počas troch dní absolvovali prevýšenie 5200 m. Organizátori neoficiálneho 2. ročníka tohto jedinečného podujatia pomyselne
spojili doliny a previedli pretekárov „Bokami“ Západných Tatier – Roháčov.

2010 - 3.ročník : 52 pretekárov (Mimoriadne slabé snehové podmienky)

Celkovými víťazmi sa stala dvojica Milan Madaj (HO James Bobrovec) – Milan Pisarčík (HK James Dolný Kubín) s výsledným časom 6:36:44 hod.

V kategórii žien zvíťazili Lenka Hiklová (HK Kamenná chata) s Poľkou Justinou Zyszkovskou (Tatra team) 9:51:51 hod.

Kategóriu veteránov vyhral Ondrej Pramuk (All Of Top) s Rudolfom Kapustom (HK Jasenská dolina), 8:21:30 hod.

2011 - 4.ročník : 66 pretekárov (Slabé snehové podmienky)

Poradie troch najlepších mužských dvojíc:
1. Milan Madaj (James Bobrovec), Milan Pisarčík (HK JAMES Dolný Kubín) 6:06:37
2. Lukáš Trizna (James Bobrovec), Roman Kuczynski (TJ TŽ Třinec) 6:24:40
3. Matúš Danko (Skialp Bobrovec), Michal Jokl (Skitrab Davorin) 6:27:39
Poradie dvoch najlepších ženských dvojíc:
1. Simona Triznová, Michaela Danková (Skialp Bobrovec)
2. Czeczott Małgorzata (Uniwersytecki Klub Alpinistyczny), Solik Agnieszka (KS Kandahar)
Poradie troch najlepších dvojíc veteránov:
1. Mikuláš Gebura (HK JAMES Dolný Kubín), Pavol Ohrádka (HK Skialpinizmus.sk)
2. Petr Novák, Jiří Kalousek (Skialpin klub HS Orlické hory)
3. Milan Jánošík, Štefan Faga (Malino skialp team)
Poradie troch najlepších zmiešaných dvojíc:
1. Viola Drenková, Jaroslav Janíček (HK JAMES Liptovský Hrádok)
2. Miroslav Novák, Daniela Sokolová (Alkan klub Tatranské Matliare)
3. Ján Kirdaj, Izabela Rafanidesová (JAKI bike & sportwear)
Celková dĺžka tratí: 41,5 km, prevýšenie: 5 300 m

2012 - 5.ročník : 124 pretekárov (Výborné snehové podmienky)

Muži (37 dvojíc):
1. Milan Madaj (James Bobrovec) – Jozef Hlavčo (Skialp Bobrovec), SK, 7:18:16
2. Matúš Danko – Marek Litvaj (Skialp Bobrovec SKITRAB TEAM), SK, 7:20:29
3. Zachwieja Szymon – Zebracki Jacek (GOPR/Kandahar), PL, 7:38:07
Ženy (3 dvojice):
1. Janka Madajová (SK Žiarska dolina) – Lenka Hiklová (HK Kamenná chata,
Alphasport Mammut Skimountaineering Team), SK, 10:16:35
2. Michaela Danková – Barbora Volajová (Skialp Bobrovec SKITRAB TEAM), SK, 11:27:39
3. Malgorzata Czeczot (UKA) – Solik Agnieszka (KS Kandahar), PL, 12:06:44
Veteráni (13 dvojíc):
1. Blaško Milan (Majlathova chata) – Longauer Zdeno (LH), SK, 8:51:17
2. Kapusta Rudo (Jasenska dolina LK) – Styk Milan (Horoklub EMB BB), SK, 9:11:30
3. Jánošík Milan – Faga Štefan (Malinô skialp team), SK, 9:29:42
Zmiešané dvojice (9 dvojíc):
1. Malachovská Zuzana (Davorin SKITRAB TEAM) – Dlugolinský Martin, SK, 10:25:37
2. Šoubová Petra – Michal Nemec (SKITRAB – ČR), CZ, 11:34:29
3. Drenková Viola – Janiček Jaroslav (HK JAMES Liptovský Hrádok), SK, 11:40:53

2013 - 6.ročník : 154 pretekárov (Lavínové nebezpečenstvo)

Tohtoročné preteky vyhrali v hlavnej kategórii domáci pretekári z Bobroveckej doliny Jozef  Hlavčo (Skialp Dynafit Bobrovec) a Milan Madaj (HO James Bobrovec) s najnižším súčtom dosiahnutých časov za všetky tri dni 6 hod 24 min 43 sekúnd. V ženskej kategórii to bola Lenka Hiklová (Malinô Skialp Team) a Janka Madajová (SK Žiarska dolina)9:07:24, kategóriu vetránov vyhrali reprezentanti Českej republiky Roman Kuczynski (TJ TZ Trinec) a Novák Petr (Skialpin Klub HS Orlické hory) s časom 7:23:14, v zmiešaných dvojiciach boli najrýchlejší Miroslav Leitner (Skialp4u) a Lubomíra Kalinová (Skialp4u) s časom 8:27:32. Závodníci prekonali za tri dni 42 Km a spolu nastúpali 5 208 m. Veľká vďaka patrí organizátorom, Horskej záchránnej službe a chlapcom z lavínovej prevencie, ktorí sa starali o bezpečnosť celých pretekov.

Fakty a čísla
 Na trať 6. ročníka sa postavilo 154 pretekárov z vyše 180 prihlásených, z toho 84 zo Slovenska, 46 z Českej republiky, 24 z Poľska.
 Na zabezpečenie exponovaných miest bolo použitých 400 m fixných lán.
 Pretekári počas troch etáp prešli 42 kilometrov a nastúpali 5208 m.
 Víťazi prešli počas pretekov priemerne za 1 hodinu približne 7 kilometrov
 Deň pred pretekmi nasnežilo 40 cm nového snehu a bol vyhlásený 4. stupeň lavínového nebezpečenstva.
 Na zabezpečení podujatia spolupracovalo cca 100 ľudí.

2014 - 7.ročník : 126 pretekárov (Slabé snehové podmienky)

Muži: 1. Madaj Milan, HO James Bobrovec (SK), Pisarčík Milan, HK James Dolný Kubín (SK) – 2:03:15 +
1:47:18 + 2:11:18 = 6:01:51; 2.Trizna Lukáš HO James Bobrovec (SK), Groh Radoslav, Lusti Skialp (CZ) –
2:01:00 + 1:47:20 + 2:16:33 = 6:04:53; 3. Danko Matúš, Skialp Bobrovec Ski Trab team (SK), Hlavčo Jozef,
Skialp Bobrovec Dynafit (SK) – 2:01:20 + 1:50:42 + 2:13:15 = 6:05:17 

Ženy: 1. Figura Anna, Tybor Anna, obe KW Zakopane (PL) – 2:49:37 + 2:26:15 + 3:08:35 = 8:24:27; 2. Triznová
Simona, Skialp Bobrovec Ski Trab team (SK), Zyszkowska Justyna, TKN Tatra Team DYNAFIT (PL) – 2:54:34 +
2:34:03 + 3:20:39 = 8:49:16; 3. Malachovská Zuzana, (SK), Malachovská Tatiana, HK-Vabec (SK) – 3:06:18 +
2:30:15 + 3:27:28 = 9:04:01

Veteráni: 1. Kříž Zdeněk, The North Face Team SAC Špindlerúv Mlýn (CZ) Novák Petr, SKialpin klub HS Orlické
hory (CZ) – 2:20:06 + 1:59:59 + 2:33:59 = 6:54:04; 2. Machaj Jozef, Šoch Pavel, obaja HK James Dolny
Kubín (SK) – 2:43:48 + 2:20:59 + 3:05:25 = 8:10:12; 3. Faga Štefan, Malino SKialp team (SK), Špaček Jiří,
SKialpin klub HS Orlické hory (CZ) – 2:51:01 + 2:31:00 + 3:12:26 = 8:34:27

Zmiešané: 1. Myśliński Jan, Bieszczady (PL), Wajda Julia, KS Kandahar (PL) – 2:40:00 + 2:26:05 + 3:03:51
= 8:09:56; 2. Figura Paulina, KW Zakopane (PL), Korlatowicz Jan, TOPR/Polar sport team (PL) – 2:49:20 +
2:35:53 + 3:16:00 = 8:41:13; 3. Piętka Tomasz, Solik Agnieszka, obajaKS Kandahar (PL) – 3:05:30 + 2:31:05 +
3:28:39 = 9:05:14

+